[2012.05.12-13] II Ogólnopolski Rajd Górski "Leśnicy w Beskidach" W dniach 12-13 maja 2012 roku na terenie Beskidzkiej 5 w Beskidzie Śląskim miał miejsce II Ogólnopolski Rajd Górski „Leśnicy w Beskidach". Na starcie Rajdu w Szczyrku stawiło się prawie 200 Leśników z całej Polski. Były to ekipy z 28 Nadleśnictw z terenu Pomorza, Podlasia, Warmii, Mazur, Mazowsza, Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej, Ziemi Łódzkiej, Dolnego i Górnego Śląska oraz Małopolski. Cieszy fakt, iż w drugiej edycji Rajdu udział wzięły wszystkie ekipy z pierwszej edycji, a ponadto wielu uczestników przyjechało na dzień lub kilka dni wcześniej i zostali w Beskidach także na kilka dni po zakończeniu Rajdu, co potwierdziło atrakcyjność Rajdu, a także potrzebę organizowania tego typu imprez w przyszłości.

[2012.05.12-13] II Ogólnopolski Rajd Górski "Leśnicy w Beskidach" - na rynku w Wiśle... Pierwszego dnia Leśnicy w zorganizowanych grupach pod opieką licencjonowanych przewodników beskidzkich ATB Beskidtrek przeszli trasę ze Szczyrku przez Przełęcz Karkoszczonka, Stołów i Błatnią do Brennej. Atmosfera na szlaku była rewelacyjna, co zapowiadało doskonałą zabawę na wieczornej biesiadzie. Biesiada góralska z heligonistami (góralami grającymi na tradycyjnym beskidzkim instrumencie) zaczęła się o godzinie 19:00 i trwała kilka godzin. Uczestnicy Rajdu w gospodzie Ośrodka Wypoczynkowego „Pod Starym Groniem" usłyszeli tradycyjne piosenki, pieśni i przyśpiewki z całych Beskidów, a góral-gawędziarz prowadzący zabawę dodatkowo umilał czas ciekawymi anegdotami, żartami i opowieściami. Podczas biesiady wręczono także puchar Nadleśnictwa Ustroń, który ekipie Nadleśnictwa Kliniska (która przyjechała z najdalszej części kraju) wręczył sam Nadleśniczy, Pan Leon Mijal. Nadleśniczy z Ustronia to także wytrawny Turysta oraz uczestnik wielu rajdów. Gdy dowiedział się, że w Rajdzie „Leśnicy w Beskidach" uczestniczą również dzieci, przekazał najmłodszemu uczestnikowi swój kapelusz górski, w którym odbył swój pierwszy rajd.

[2012.05.12-13] II Ogólnopolski Rajd Górski "Leśnicy w Beskidach" - wyruszenie na szlak drugiego dnia Trasa Rajdu drugiego dnia wiodła z Brennej do Wisły przez Stary Groń, Trzy Kopce i Jarzębatą. Została ona zmieniona ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, jakie panowały w niedzielę. Na mecie Rajdu na rynku w Wiśle (pl. B. Hoffa) organizatorzy z Ogólnopolskiej Akcji „Poznaj Beskidy" wręczyli kierownikom ekip pakiety materiałów informacyjnych o Beskidach. Ekipy biorące udział w Rajdzie zostały także wyróżnione dyplomami, które wręczyli organizatorzy Rajdu. W niedzielę wszyscy otrzymali ciepły turystyczny posiłek w Kolibie Tabu w Wiśle. Rewelacyjna kuchnia – ja zwykle – zachwycała uczestników naszych rajdów, a domową góralską kwaśnicę Leśnicy zaliczyli do najsmaczniejszych.

Jako organizatorzy Ogólnopolskiej Akcji „Poznaj Beskidy", w ramach której odbył się II Ogólnopolski Rajd Górski „Leśnicy w Beskidach", pragniemy podziękować naszym Parterom za pomoc w zorganizowaniu Rajdu: Ośrodkowi Promocji, Kultury i Sportu w Brennej za udostępnienie amfiteatru, Wydziałowi Promocji, Turystyki i Sportu Miasta Wisła za udostępnienie „małej sceny" na rynku, Nadleśniczym Nadleśnictw Wisła i Ustroń, a także gospodarzom głównych baz noclegowych w Brennej – OW Savana oraz OW „Pod Starym Groniem".

Wszystkim przybyłym na Rajd serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie na kolejne rajdy górskie. Do zobaczenia!

[2012.05.12-13] II Ogólnopolski Rajd Górski "Leśnicy w Beskidach" - losowanie nagród wśród uzestników Rajdu [2012.05.12-13] II Ogólnopolski Rajd Górski "Leśnicy w Beskidach" - dwójka z czwórki naszych Przewodników (Małgorzata Lipińska i Mirosław Kordiak) [2012.05.12-13] II Ogólnopolski Rajd Górski "Leśnicy w Beskidach" - materiały informacyjne o Beskidach dla uczestników Rajdu

Radosław Szczepanek - licencjonowany przewodnik beskidzki

Radosław Szczepanek - licencjonowany przewodnik beskidzkiRadosław Szczepanek - licencjonowany przewodnik beskidzkiW górach i turystyce pracuję od 2005 roku. Ten czas pracy pozwolił mi na bardzo dobre poznanie specyfiki zawodu przewodnika. Oprowadziłem już kilkaset wycieczek, dzięki czemu znam nie tylko teorię, ale przede wszystkim praktykę przewodnickiego rzemiosła. Zapraszam na wspólny relaks w górach - w Beskidach - i poznanie na własne oczy mojej skromnej osoby, człowieka z pasją. 

ZADZWOŃ:
694 935 972

Kapela Góralska Heligoniści

Oficjalna kapela góralska ATB Beskidtrek.pl to Kapela Heligoniści. Wspólnie promujemy folklor górali, Beskidów i Karpat!Oficjalna kapela góralska ATB Beskidtrek.pl to Kapela Heligoniści. Wspólnie promujemy folklor górali, Beskidów i Karpat!Kultura góralska zaklęta jest w muzyce i drewnie. Muzkę górali beskidzkich (także muzykę Beskidów i Karpat) macie Państwo przyjemność poznać podczas zabaw z naszą kapelą. Uwaga! Nie gramy na akordeonach, gramy na HELIGONKACH, co daje tradycyjne i unikalne kompozycje muzyczne w skali polskich Karpat. Heligonka kojarzona jest z muzyką południowo-zachodniej Żywiecczyzny, południowego Śląska Cieszyńskiego oraz Kysuc, fragmentów Orawy i Moraw. 

ZADZWOŃ:
694 935 972

Nasz newsletter

Zamów wycieczkę

Zamów wycieczkę objazdową, wycieczkę górską i trekking, a także oprowadzanie licencjonowanego przewodnika beskidzkiego.

ATB Beskidtrek.pl organizuje i obsługuje wycieczki w Beskidach i Pieninach. Zapraszamy do współpracy przy organizacji wycieczek objazdowych i pieszych po szlakach górskich i miejscowościach górskich. Gorąco zachęcamy do skorzystania z usług licencjonowanego przewodnika beskidzkiego!

ZADZWOŃ:
694 935 972

Oferta dla grup i firm

Zapewniamy sale konferencyjne i balowe, pełną obsługę gastronomiczną oraz rezerwację obiektów noclegowych z naszej własnej bazy.

ATB Beskidtrek.pl to zespół sprawdzonych i doświadczonych specjalistów z branży turystycznej. Jesteśmy ekspertami od Beskidów, dlatego w naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in.:

  1. Poszukiwanie oraz wynajem sal konferencyjnych i balowych.
  2. Gastronomię i wyżywienie od swojskiej góralskiej kuchni po wykwintne dania kuchni światowej.
  3. Dobór obiektów noclegowych wedle Państwa indywidualnych oczekiwań.
  4. Kuligi zimowe oraz letnie, na saniach, wozami i bryczkami. Organizujemy kuligi wraz pełnymi biesiadami.
  5. Tradycyjne góralskie wnętrza. Stylowe szłasy i bacówki, oryginalne góralskie karczmy.
  6. Zabawy taneczne oraz biesiady z kapelą góralską.

ZADZWOŃ:
694 935 972

NAPISZ:
agencja@beskidtrek.pl

ATB Beskidtrek.pl organizuje kuligi w całych Beskidach (saniami, wozami i bryczkami). Oferujemy także zabawy i biesiady w góralskich karczmach, szałasach i bacówkach.

Nasz folkowy e-sklep

Na imprezach firmowych, koncertach oraz spotkaniach promocyjnych kupujecie od nas liczne gadżety i upominki związane z górami i beskidzką kulturą. Dzięki naszemu e-sklepowi, możecie robić góralskie zakupy także z domu!

Zrób zakupy teraz!

Początek strony