I Ogólnopolski Rajd Górski „Leśnicy w Beskidach" przebiegał w przyjaznej i koleżeńskiej atmosferze. Dzięki wspaniałej pogodzie oraz wyjątkowo dobrym humorom uczestników, imprezę należy uznać za udaną.

Rajdowicze pod Domem Zdrojowym w Wiśle. Opoczynek na Kożińcach. Wędrówka przez Głębiec (830 m n.p.m.).

Ekipa Nadleśnictwa Jawor z województwa Dolnośląskiego ze względu na dużą odległość pojawiła się w Istebnej już w piątek wieczorem. Leśnicy z Augustowa przyjechali wczesnym rankiem w sobotę i chwilę po opuszczeniu BUS'a po całonocnej jeździe, wraz z innymi Rajdowiczami, dzielnie wyruszyli na szlak.

Wyskoie trawy pod Wikszówką. Po wędrówce pora na tańce. :) Konkurs zręcznościowy.

W trakcie rajdu poza podziwianiem pięknych beskidzkich szlaków, leśnicy zwiedzili także sporo ciekawych miejsc Beskidzkiej 5. Dodatkowo zorganizowano wycieczkę objazdową po miejscowościach Beskidzkiej 5, podczas której między innymi odwiedzono regionalną bacówkę w Koniakowie, wysłuchano wykładu Pana Tadeusza Ruckiego w „Chacie na Szańcach", wizytowano hodowlę dzików u Pana Jaremy na Zielonym, obejrzano Zameczek Prezydenta RP na Zadnim Groniu, zwiedzono skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle Malince, kosztowano regionalnych potraw w Zajeździe Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej. Była także wizyta w Wiśle podczas trwającego tam akurat „Beskidzkiego Listobrania 2011".

Wręczanie pucharów. Nie ma to jak smaczne regionalne potrawy! Zwiedzanie Galerii Jana Wałacha.

Wieczorem w Karczmie „Po Zbóju" na Andziołówce w Istebnej odbyła się góralska biesiada oraz konkursy z nagrodami, a wszystko to przy dźwiękach góralskiej kapeli. Rajd zakończył się w Kolibie Tabu w Wiśle, gdzie przy smacznej grochówce, Rajdowicze odbierali dyplomy i wstępnie ustalali terminy kolejnych rajdów na terenie Beskidzkiej 5.

Szlak nad Wisłą. Marsz przez Groniczek. Wręczanie pucharów. Wręczanie pucharów.

Wyróżnione ekipy otrzymały puchary, i tak: Puchar Ogólnopolskiej Akcji „Poznaj Beskidy" otrzymało Nadleśnictwo Jawor, a Puchar Magazynu Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek trafił w ręce Nadleśnictwa Augustów. W konkursie z wiedzy o Beskidach I miejsce zajęła reprezentacja Nadleśnictwa Jawor, II miejsce reprezentacja Nadleśnictwa Augustów, a III miejsce reprezentacja Nadleśnictwa Siewierz.

Góralscy heligoniści. Wspólny posiłek w karczmie. Zwiedzanie Galerii Jana Wałacha. Pan Przewodniczący Związków Zawodowych Leśników wita Rajdowiczów.

Serdecznie dziękujemy rodzinie Państwa Niesłaników z Agroturystyki Andzia i Karczmy „Po Zbóju" za profesjonalną i miłą obsługę rajdu, oraz miejscowościom Beskidzkiej 5, które przekazały nagrody na konkurs i loterię.

Radosław Szczepanek - licencjonowany przewodnik beskidzki

Radosław Szczepanek - licencjonowany przewodnik beskidzkiRadosław Szczepanek - licencjonowany przewodnik beskidzkiW górach i turystyce pracuję od 2005 roku. Ten czas pracy pozwolił mi na bardzo dobre poznanie specyfiki zawodu przewodnika. Oprowadziłem już kilkaset wycieczek, dzięki czemu znam nie tylko teorię, ale przede wszystkim praktykę przewodnickiego rzemiosła. Zapraszam na wspólny relaks w górach - w Beskidach - i poznanie na własne oczy mojej skromnej osoby, człowieka z pasją. 

ZADZWOŃ:
694 935 972

Kapela Góralska Heligoniści

Oficjalna kapela góralska ATB Beskidtrek.pl to Kapela Heligoniści. Wspólnie promujemy folklor górali, Beskidów i Karpat!Oficjalna kapela góralska ATB Beskidtrek.pl to Kapela Heligoniści. Wspólnie promujemy folklor górali, Beskidów i Karpat!Kultura góralska zaklęta jest w muzyce i drewnie. Muzkę górali beskidzkich (także muzykę Beskidów i Karpat) macie Państwo przyjemność poznać podczas zabaw z naszą kapelą. Uwaga! Nie gramy na akordeonach, gramy na HELIGONKACH, co daje tradycyjne i unikalne kompozycje muzyczne w skali polskich Karpat. Heligonka kojarzona jest z muzyką południowo-zachodniej Żywiecczyzny, południowego Śląska Cieszyńskiego oraz Kysuc, fragmentów Orawy i Moraw. 

ZADZWOŃ:
694 935 972

Nasz newsletter

Zamów wycieczkę

Zamów wycieczkę objazdową, wycieczkę górską i trekking, a także oprowadzanie licencjonowanego przewodnika beskidzkiego.

ATB Beskidtrek.pl organizuje i obsługuje wycieczki w Beskidach i Pieninach. Zapraszamy do współpracy przy organizacji wycieczek objazdowych i pieszych po szlakach górskich i miejscowościach górskich. Gorąco zachęcamy do skorzystania z usług licencjonowanego przewodnika beskidzkiego!

ZADZWOŃ:
694 935 972

Oferta dla grup i firm

Zapewniamy sale konferencyjne i balowe, pełną obsługę gastronomiczną oraz rezerwację obiektów noclegowych z naszej własnej bazy.

ATB Beskidtrek.pl to zespół sprawdzonych i doświadczonych specjalistów z branży turystycznej. Jesteśmy ekspertami od Beskidów, dlatego w naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in.:

  1. Poszukiwanie oraz wynajem sal konferencyjnych i balowych.
  2. Gastronomię i wyżywienie od swojskiej góralskiej kuchni po wykwintne dania kuchni światowej.
  3. Dobór obiektów noclegowych wedle Państwa indywidualnych oczekiwań.
  4. Kuligi zimowe oraz letnie, na saniach, wozami i bryczkami. Organizujemy kuligi wraz pełnymi biesiadami.
  5. Tradycyjne góralskie wnętrza. Stylowe szłasy i bacówki, oryginalne góralskie karczmy.
  6. Zabawy taneczne oraz biesiady z kapelą góralską.

ZADZWOŃ:
694 935 972

NAPISZ:
agencja@beskidtrek.pl

ATB Beskidtrek.pl organizuje kuligi w całych Beskidach (saniami, wozami i bryczkami). Oferujemy także zabawy i biesiady w góralskich karczmach, szałasach i bacówkach.

Nasz folkowy e-sklep

Na imprezach firmowych, koncertach oraz spotkaniach promocyjnych kupujecie od nas liczne gadżety i upominki związane z górami i beskidzką kulturą. Dzięki naszemu e-sklepowi, możecie robić góralskie zakupy także z domu!

Zrób zakupy teraz!

Początek strony