KMB Perć było organizatorem RajduW dniu 2 października br. 200 osobowa grupa nauczycieli i uczniów z Gimnazjum nr 23 im. Ratowników Górskich w Katowicach przebywała w Beskidach na imprezie integracyjnej. Po przyjeździe autokarami na Przełęcz Salmopolską (934 m n.p.m.), wszyscy wyruszyli na kilkugodzinną wycieczkę górskimi szlakami Beskidu Węgiersiego, by zakończyć wędrówkę na Przełęczy Karkoszczonka (729 m n.p.m.). Dzięki doskonałej organizacji grupa dotarła do Chaty Wuja Toma bez przeszkód w bardzo dobrych nastrojach.

Od godziny 13-tej do póznego popołudnia młodzież opanowała chatę oraz okoliczne łąki. Palono ogniska, pieczono kiełbaski i rozegrano różne konkurencje sportowe. W specjalnie rozstawionym namiocie zainstalowała się uczniowska ekipa techniczna, dzięki której nagłośnienie było wszędzie słyszalne i poza komunikatami organizatotrów puszczano także góralską muzykę.

Przedstawiciel Ogólnopolskiej Akcji "Poznaj Beskidy" przeprowadził konkurs z wiedzy o Beskidach, a zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy. Rozdano także sporo materiałów informacyjnych o Beskidach, które dostarczyła Beskidzka 5 i Agencja Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek.

Organizatorom gratulujemy wspaniełej organizacji, a gospodarzom Chaty Wuja Toma dziękujemy za smaczny posiłek, pomoc organizacyjną oraz sprawną obsługę tak liczmnej grupy turystów. Pragniemy zaznaczyć w tym miejscu, iż przy Gimnazjum nr 23 w Katowicach prężnie działa Koło Miłośników Beskidów Perć, którego Członkowie oraz założyciel - Pan Tomasz Maśnica - w dużej mierze przyczynili się do organizacji oraz sukcesu tego Rajdu.

{fcomment}

Początek strony